Dogs different size

Studie

Využití lipidových extraktů z novozélandské slávky zelenoústé v léčbě zánětlivých procesů a osteoartritidy je stále oblastí intenzivního výzkumu. Z tohoto důvodu vám zatím přinášíme jen stručný výběr momentálně publikovaných výzkumů, který budeme co možná nejčastěji aktualizovat.

The anti-inflammatory effects of ω3 tetraenoic fatty acids from a lipid extract from the mussel, Perna canaliculus (Protizánětlivé účinky ω3 tetraenových mastných kyselin z lipidového extraktu slávky Perna canaliculus) T. A. Macrides, A. P. Treschow, N. Kalafatis, P.F.A. Wright, Department of Medical Laboratory Science, Racing Analytical Services Ltd, RMIT University, GPO Box 2476V, Melbourne, VIC, 3001, Austrálie

The CO2-SFE crude lipid extract and the free fatty acid extract from Perna canaliculus have anti-inflammatory effects on adjuvant induced arthritis in rats
(Protizánětlivé účinky surového CO2-SFE lipidového extraktu a extraktu volných mastných kyselin z Perna canaliculus na adjuvans indukovanou artritidu u potkanů)
M. Singh, L.D. Hodges, P.F. A. Wright, D.M.Y. Cheah, P.M. Wynne, N. Kalafatis, T.A. Macrides; Comparative Biochemistry and Physiology, Part B 149 (2008) 251-258

 

přihláška

PerNic Cox je výživový doplněk pro psy, který napomáhá společnému metabolismu při osteoartróze nebo jako doplňkovou profylaxi u psů s genetickou predispozicí k rozvoji osteoartrózy. Skládá se z vody, olivového oleje s vysokou čistotou, oleje novozélandské zelené mušle perna canaliculus a vitaminu E. Dispenser má objem 30 ml a může být přesně dávkován v přírůstcích 1 ml.

Na začátku krmení je třeba krmit nejméně 14 dní následujícím způsobem:

Malí psi do 20 kg dostávají pouze 1 ml (odpovídá jednomu dílku stupnice) denně.
Psi do 40 kg hmotnosti potřebují denní dávku 2 ml a velcí psi (nad 40 kg) 3 ml přípravku.

Dávkovač o obsahu 30 ml tak vystačí psům do 20 kg na měsíc, psům do 40 kg na dva týdny. Velcí psi nad 40 kg spotřebují tři dávkovače o objemu 30 ml měsíčně.

Po konzultaci se svým veterinářem můžete počáteční dávku zdvojnásobit, nebo dokonce ztrojnásobit. Obvykle se však dávka po 14 dnech až 4 týdnech snižuje na polovinu, případně se prodlouží interval podávání na každý druhý den. Přípravek PerNic® Cox se doporučuje podávat po dobu nejméně 3 měsíců.